Język angielski: English Matters

Bo angielski to podstawa.

Nie ma drugiego tak popularnego i jednocześnie użytecznego języka jak angielski. Wciąż jednak wiele osób kończy swoją edukację na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. Niepotrzebnie! My zachęcamy do dalszej nauki.
English Matters jest magazynem dla osób, które znają już angielski, ale chcą znać go lepiej, by czuć się swobodnie w anglojęzycznym towarzystwie, by pisać bezbłędnie i nie mieć problemu ze zrozumieniem.

English Matters stanowi pomost między podręcznikowymi czytankami a oryginalną anglojęzyczną prasą. Pomaga w zrozumieniu anglojęzycznego świata - zarówno w aspekcie języka jak i kultury.

Dla kogo:
Dla wszystkich, którzy chcą znać angielski. Dla osób uczących się samodzielnie oraz na kursach - jako uzupełnienie i poszerzenie programu. Dla osób, które uczyły się angielskiego w przeszłości i chcą odświeżyć swoje językowe umiejętności. Dla nauczycieli i lektorów jako materiał urozmaicający zajęcia.

Co w środku:
Artykuły w języku angielskim. Obok każdego artykułu przetłumaczone na język polski słówka/zwroty. Zapis fonetyczny trudniejszych do wymowy słów.
Przy wybranych artykułach kody, dzięki którym można odsłuchać nagrań artykułów (możliwe jest również pobranie nagrań w formie plików MP3).

Spis treści aktualnego numeru oraz wszystkich wydań archiwalnych znajdziesz na stronie magazynu.

Pobierz przykładowy artykuł z magazynu.

Działy tematyczne:
People and Lifestyle: Ludzie, o których warto czytać. Tematy społeczne.
Culture: Kultura i tradycja państw (przede wszystkim) anglojęzycznych.
Language: Jak się efektywnie uczyć. Tematy związane z nauką języka angielskiego.
Science: Nauka i technika.
Travel: Podróże. Dokąd warto się wybrać i jak się przygotować.
Conversation Matters: Dialogi nie dla początkujących.
Leisure: Pasje. Pomysły na spędzenie wolnego czasu.
Sport: Opis wybranej dyscypliny sportowej, jej historii, obszaru występowania, liderów.

Dodatkowo:
Nagrania MP3
Wybrane teksty zostały przeczytane przez native-speakerów i nagrane. Do pobrania ze strony magazynu lub odsłuchania na smartfonie/tablecie za pomocą kodów QR. Zobacz instrukcję jak odsłuchać.
Transkrypcja
Do wybranych, najtrudniejszych słówek i zwrotów (znajdziesz w słowniczku).
Lista słówek
W formacie PDF do pobrania ze strony magazynu (link przy spisie treści). Zawiera słówka pojawiające się w całym magazynie, które warto znać. Można ją drukować, kopiować i edytować (dla własnych potrzeb), można jej także użyć do zrobienia fiszek.
Dodatek tematyczny
Online, w formie książeczki, którą można wydrukować. Pojawia się w co drugim numerze i jest poświęcony konkretnemu tematowi. W formacie PDF pobierzesz go za darmo ze strony magazynu (link przy spisie treści).
Materiały dla nauczycieli
"Worksheet for teachers" czyli opracowany przez redakcję arkusz pracy do jednego z artykułów. Jest przydatny lektorom i nauczycielom w przeprowadzeniu lekcji na bazie treści z magazynu. Arkusz przygotowany jest tak, aby możliwe było jego kserowanie lub wydruk większej ilości egzemplarzy.
Przy artykule, do którego został opracowany arkusz pracy znajduje się ikonka:

Materiały dla nauczycieli pobierzesz bezpłatnie w formie pliku pdf ze strony magazynu (również do wydań archiwalnych - link przy spisie treści danego numeru).
Konkursy
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez English Matters (informacje znajdziesz w magazynie jak i na profilu magazynu na Facebooku), dzięki którym podszkolisz swój angielski i masz okazję wygrać nagrody związane z nauką języka angielskiego.