Język francuski: Français Présent

Poznaj z nami najpiękniej brzmiący język świata.

Français Présent jest jedynym w Polsce czasopismem poświęconym językowi francuskiemu, które jednocześnie uczy i pełni funkcję informacyjną. Wśród autorów artykułów dominują Francuzi - dlatego możemy zaoferować naszym Czytelnikom oryginalne francuskie teksty.

Dla kogo:
Dla fanów języka francuskiego. Dla osób uczących się samodzielnie oraz na kursach - jako uzupełnienie i poszerzenie programu. Dla wszystkich, którzy uczyli się francuskiego w przeszłości i chcą odświeżyć swoje językowe umiejętności. Dla nauczycieli i lektorów jako materiał urozmaicający zajęcia.

Co w środku:
Artykuły w języku francuskim. Obok każdego artykułu przetłumaczone na język polski słówka/zwroty.
Przy wybranych artykułach kody, dzięki którym można odsłuchać nagrań artykułów (możliwe jest również pobranie nagrań w formie plików MP3).
Spis treści aktualnego numeru oraz wszystkich wydań archiwalnych znajduje się na stronie magazynu.
Pobierz przykładowy artykuł z magazynu.

Dodatkowo:
Nagrania MP3
Do pobrania ze strony magazynu lub odsłuchania na smartfonie/tablecie. Wybrane teksty zostały przeczytane przez native-speakerów i nagrane. Zobacz instrukcję jak odsłuchać.
Materiały dla nauczycieli
"Un test pour les professeurs" czyli opracowany przez redakcję arkusz pracy do jednego z artykułów. Jest przydatny lektorom i nauczycielom w przeprowadzeniu lekcji na bazie treści z magazynu. Arkusz przygotowany jest tak, aby możliwe było jego kserowanie lub wydruk większej ilości egzemplarzy.
Przy artykule, do którego został opracowany arkusz pracy znajduje się ikonka:

Materiały dla nauczycieli pobierzesz bezpłatnie w formie pliku pdf ze strony magazynu (również do wydań archiwalnych - link przy spisie treści danego numeru).
Konkursy
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez redakcję (informacje znajdziesz w magazynie jak i na profilu magazynu na Facebooku), dzięki którym podszkolisz swoje umiejętności językowe i masz okazję wygrać nagrody związane z nauką francuskiego.


Działy tematyczne:
Curiosités: ciekawostki z Francji (i nie tylko)
Actualités: aktualne tematy
Culture: wydarzenia społeczno-kulturalne
Société: problematyka społeczna
Sport: wydarzenia sportowe, informacje dotyczące wybranych dziedzin sportu
Voyage: ciekawe miejsca z obszaru krajów francuskojęzycznych oraz całego świata
Divertissement: rozrywka, pasje
Vocabulaire: ćwiczenia, łamigłówki, krzyżówki, quizy