Od 15 lat Tworzymy magazyny językowe

Założenie było proste... Stworzyć ciekawe i aktualne czasopisma do nauki języków obcych.

Czym są magazyny językowe?

To magazyny do nauki języków obcych, które łączą zalety czytania zagranicznej prasy w oryginale z wygodą, jaką dają przetłumaczone przy artykułach słówka.

Jak wygląda nauka z magazynem?

Czytasz artykuł w języku obcym. Gdy masz problem ze zrozumieniem słówka lub zwrotu - korzystasz ze słowniczków, które znajdują się tuż przy artykule. Wszystkie przetłumaczone słówka zostały oznaczone w artykule.
Jeśli przy artykule jest kod MP3, oznacza to, że możesz bezpłatnie odsłuchać artykuł na swoim komputerze lub smartfonie (zobacz instrukcję, jak to zrobić).
Do wybranych magazynów pobierzesz ze strony materiały dodatkowe:
Lista słówek - zawiera słówka pojawiające się w numerze. Można ją drukować, kopiować i edytować (dla własnych potrzeb), można także użyć jej do zrobienia fiszek. Link znajduje się na stronie magazynu przy spisie treści.
Format: plik pdf.
Arkusz pracy dla nauczyciela - do jednego wybranego przez redakcję artykułu. Jest przydatny lektorom i nauczycielom w przeprowadzeniu lekcji na bazie treści z magazynu. Link znajduje się na stronie magazynu przy spisie treści.
Format: plik pdf.
Dodatek tematyczny - poświęcony konkretnemu tematowi, zawiera wiele przydatnego słownictwa. Link znajduje się na stronie magazynu przy spisie treści.
Format: plik pdf.


O czym piszemy

Świat wciąż się zmienia, a my staramy się za nim podążać. Nasi autorzy śledzą bieżące wydarzenia, obserwują trendy. Obok aktualnych wydarzeń, sięgają również do tych, które miały miejsce w przeszłości, które miały wpływ na teraźniejszość, o których warto pamiętać.
Ciekawych tematów szukamy na całym świecie - najwięcej uwagi poświęcając państwom związanym językowo z danym magazynem.
W każdym numerze znajdują się artykuły na różne tematy, często ze sobą niepowiązane. Wyjątek stanowią wydania specjalne, w których tematyka skupia się wokół jednego zagadnienia.
Przykładowe działy:
Ludzie    Kultura    Podróże    Sport    Czas wolny    Kuchnia    Język

Dla kogo

Ze względu na charakter magazynów, nie istnieje jedna grupa odbiorców. Najważniejszą wspólną cechą naszych Czytelników jest ich dążenie do poznania języka obcego.
Nasze magazyny są popularne wśród różnych grup wiekowych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Czytają nas licealiści, studenci, osoby pracujące, a także osoby starsze, które wciąż chcą się rozwijać.

Ponadto magazyny językowe są idealne dla:
kochających podróże
Znajomość odwiedzanego kraju, jego kultury i tradycji, jest równie ważna jak znajomość języka jego mieszkańców. Nasi Czytelnicy wiedzą, że czytając pisma Colorful Media, poszerzają nie tylko swoje umiejętności językowe, ale także swoją wiedzę o świecie.
tych, którzy chcą przypomnieć sobie język
Jeśli chcesz odświeżyć język obcy, którego uczyłaś/uczyłeś się w przeszłości, to pewnie nie chcesz korzystać z podręcznika i powracać do szkolnych metod nauki. Zanim zdecydujesz się czytać oryginalną prasę, sięgnij po jeden z naszych magazynów, a przekonasz się, że nauka może być przyjemna.
nauczycieli i lektorów
Z doświadczenia wiemy, że nic tak nie przykuwa uwagi uczniów/studentów, jak lekcja na podstawie nietypowych materiałów. Artykuł o mobilnych aplikacjach czy analiza słów znanej piosenki przełamią rutynę, jaka wkrada się przy korzystaniu z podręcznika. Magazyny językowe pojawiające się w szkołach i na kursach są także świetną motywacją do dalszej, samodzielnej nauki.